PT Politek Gold Karbonlu Isı Yalıtım Levhası

PT Politek Gold Karbonlu Isı Yalıtım Levhası
Ürün Özellikleri

Genleştirilmiş Polistiren’den (EPS) üretilmiş olup, Grafit katkılı gri renkli ısı yalıtım levhasıdır. Yüksek ısı yalıtım performansı sunar. Beyaz renkli EPS ısı yalıtım levhalarına göre %20 daha iyi ısı yalıtım performansı sunar. Üretiminde insana ve çevreye zararlı gazlar kullanılmaz.

Sahip olduğu gri rengi içerdiği grafit katkısından alır. Grafit katkısı sayesinde güneşten gelen ışınları emerken aynı zamanda yansıtır. Bu özelliği sebebiyle grafit içermeyen diğer gri renkli EPS ısı yalıtım levhalarına göre daha iyi ısı yalıtım performansı sunar. Sahip olduğu yüksek esneklik kabiliyeti sayesinde uygulama esnasında keserken kırılmaz, dağılmaz ve duvara rahatlıkla uygulanır. Üzerinde su tutmaz, su itici özelliği artırılmıştır ve çok düşük su emme oranına sahiptir. Boyut kararlılığını bina ömrü boyunca korur. Üretiminde insana ve çevreye zararlı gazlar kullanılmaz.

Kalite Belgeleri:

TS EN 13163:2012+A2 standardına uygundur.

Teknik Özellikleri:

Ürün Tipi : EPS 60 Grafit Katkılı Isı Yalıtım Levhası
Renk : Gri
Kalınlık : 2cm - 20cm arası
Ebat : 50x100cm
Kenar Şekli : Düz
Hücre içeriği : Hava %98, %2 Polistren
Ambalaj : PE naylon

Bina duvarlarının dıştan ısı yalıtımı ile teras ve kırma çatılarda, soğuk hava depolarındaki ısı yalıtım uygulamalarında kullanılır. Özellikle pasif ev uygulamalarında tercih edilir.